Jakie ubranka dla noworodka do szpitala?

Gdy zbliża się termin porodu, kobiety szykują wyprawkę do szpitala. Jednym z jej najważniejszych elementów są odpowiednio dobrane ubranka dla noworodka, który ma przyjść na świat. Często jednak, zwłaszcza młode mamy mają spory dylemat, co zabrać, aby wiedzieć, że niczego im nie zabraknie.

Na pewno nie warto zabierać ze sobą ubranek takich jak bluzy czy spodnie lub grube ciuchy. Zamiast tego lepiej zaopatrzyć się w kocyk, którym można maleństwo przykryć w chłodniejszych chwilach. Poza tym dobrze jest sprawdzać, z jakich materiałów wykonane są ubranka dla noworodka, które chcemy zabrać. Na pewno powinno się wybierać przede wszystkim te wykonane z naturalnych i przyjaznych dla skóry materiałów, jak bawełna. Wówczas mamy pewność, że nasz maluszek nie będzie miał podrażnionej skóry, nigdy bowiem nie wiadomo, czy przypadkiem nie będzie miał alergii na sztuczne materiały.

Z tego też powodu ubranka dla noworodka powinno się uprać wcześniej w odpowiednim proszku. Na rynku jest wiele takich, które przeznaczone są wyłącznie do pielęgnacji ubrań noworodków i niemowląt. Nie zawierają one substancji, które uczulają czy wywołują podrażnienia. Gdy chodzi zaś o ilość ubranek,. Na pewno nie ma co przesadzać. Obecnie, jeżeli nie ma żadnych problemów czy maluch nie ma żółtaczki, wówczas już po 2 dniach jest wypuszczany z mamą do domu. Dlatego powinno się zabrać kilka par śpioszków, kaftaniki i body i oczywiście poza nimi pieluszki czy chusteczki pielęgnacyjne. Dobrze jednak jest naszykować w domu dodatkowe ciuszki, aby w razie konieczności członkowie rodziny bez problemu mogli nam je przywieźć.

Na rynku dzisiaj jest bardzo wiele firm, które zajmują się ich produkowaniem, dlatego też ich zakup na pewno nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli ktoś chce kupić ubranka konkretnych, renomowanych firm, także z pewnością nie będzie z tym miał najmniejszego problemu. Inną kwestią jest rozmiar, często bowiem dzieci rodzą się nieco większe, niż ubranka w najmniejszych rozmiarach, dlatego też tych nie powinno się kupować zbyt wiele, gdyż na pewno maluch niezwykle szybko z nich wyrośnie.

Czytaj też  Mamo, włącz mi bajkę!

Zobacz też