Pomysły na wspólny weekend majowy z dzieckiem

Gdy mamy małe dziecko, każdy wyjazd staje się wyprawą wymagającą dokładnej organizacji, zwłaszcza ten trwający kilka dni. Jeżeli zatem pragniemy w weekend majowy odpocząć całą rodziną z dala od domu, warto dobrze przygotować się do podróży.

Miejsce

Weekend majowy ma być naszym pierwszym wspólnym wyjazdem z niemowlakiem? W takim przypadku jednodniowy wypad będzie dobrym wyborem. Warto zdecydować się na cel niezbyt oddalony od domu, gdyż nieprzyzwyczajony do podróży maluch może źle znieść długą jazdę samochodem. Na początek dobrym wyborem będzie wyjazd na wieś. A w wakacje, gdy dziecko oswoi się już z podróżami, możemy pomyśleć o kilkudniowych wczasach.

Długość wyjazdu

Jeśli nasze dziecko jest już starsze i jeździło z nami na krótkie wycieczki, warto zdecydować się na dłuższy wyjazd. Dopasujmy go do preferencji i charakteru dziecka. Warto wiedzieć, że przystosowanie malucha do nowego otoczenia trwa nieco dłużej, niż w przypadku dorosłego. Często więc pierwsze dni wypoczynku są ciężkie zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Nie warto jednak się zrażać, ale przeczekać ten początkowy okres. Potem za to żal wam będzie wracać z wyjazdu.

Bagaż

Jeśli wybieramy się do hotelu czy pensjonatu przyjaznego rodzinom z dziećmi, fundujemy sobie lżejszy bagaż – takie artykuły, jak łóżeczko czy krzesełko do karmienia będą dostępne na miejscu. Zawsze jednak (nawet jeśli chodzi o jednodniową wycieczkę) należy pamiętać o podstawowych dziecięcych artykułach, jak pieluszki, ubrania, kosmetyki, akcesoria, butelki, jedzenie na podróż. Na wycieczki „w teren” przydają się rzeczy wygodne, proste i przewiewne, które nie krępują ruchów, a zarazem zapewniają odpowiednią wentylację. Wy Warto również śledzić promocje na wyprzedażach odzieży, gdzie można upolować całe zestawy ubrań i obuwia outdoor w niskich cenach.

Majówka z dzieckiem może być niezapomnianym rodzinnym wyjazdem, który będziecie miło wspominać. Potrzebny jest jedynie dobry plan oraz pogodne nastawienie.

Czytaj też  Bezpieczeństwo dzieci w internecie

Artykuł przygotowany we współpracy z blogiem lifestylowym dla mam.

Zobacz też