Malowanki – dlaczego to takie ważne, żeby dziecko kolorowało?

Pomagają w nauce pisania
Kolorowanie malowanek to świetne ćwiczeni zdolności manualnych dziecka. Maluchy nie od razu potrafią równo kolorować cały wyznaczony obszar i trzymać się wyznaczonych linii. Z każdym pomalowanym obrazkiem dziecko zdobywa coraz więcej wprawy i coraz lepiej kontroluje ruchy rączki, a to jest doskonałym wstępem do nauki pisania.

Rozwijają kreatywność
Przy malowaniu kolorowanek dziecko jest niejako zmuszone do dłuższego skupienia się na wykonywanej czynności. Pozwala mu to rozwijać zdolność do koncentracji uwagi. Natomiast malowanie białej kartki z czarnymi konturami obrazka to zajęcie twórcze, a więc doskonały trening kreatywności i wyobraźni.

Uczą
Malowanki potrafią także uczyć. Najważniejsze – pomagają maluchowi poznać kolory i kształty, ale nie tylko. Postacie na obrazkach do kolorowania są często przedstawione w określonych sytuacjach, a same malowanki przedstawiają jakąś historię. Dzięki temu dziecko może zapoznać się z otaczającym światem (także społecznym). Taka kolorowanka rozwija jego wyobraźnię i wiedzę, wspomaga też rozwój jego pamięci.

Rodzicu, nie musisz kupować kolorowanek

Specjalnie dla rodziców, nauczycieli i opiekunów przygotowaliśmy mnóstwo malowanek dla dzieci do wydrukowania. Poza tym, że zwiększą rozwój dziecka, zapewnią mu jednocześnie dużo mile spędzonego czasu i radości. Są przy tym bardzo ekonomiczne i wygodne w użytku. Jeśli dziecku nie uda się prawidłowo pomalować kolorowanki, zawsze można wydrukować ją ponownie.

Zobacz też

Czytaj też  Jak odkryć talent dziecka?