Malowanki dla dzieci

Co to są malowanki? Malowanki znane też pod nazwą kolorowanki, są to czarno-białe obrazki zawierające tylko kontury. Malowanki przeznaczone są głównie dla dzieci. Za pomocą kredek lub flamastrów dzieci kolorują niezamalowane przestrzenie starając się nie wyjść kolorem poza kontury widoczne na malowance. Spraw swojemu dziecku radość i wydrukuj mu wybraną kolorowankę. Zobacz kilkadziesiąt różnorodnych wzorów malowanek dla dzieci.

Jak korzystać z kolorowanek?

Z poniżej zamieszczonego zbioru wybieramy te malowanki, które podobają się naszym dzieciom najbardziej, a następnie drukujemy je. Kolorowanki można wydrukować bezpośrednio z przeglądarki www lub pobrać najpierw na dysk komputera, otworzyć w programie do przeglądania obrazków i za jego pomocą wydrukować. Wydrukowane malowanki można wpiąć w segregator, w ten sposób powstanie fajna książeczka z pokolorowanymi obrazkami naszego dziecka – za kilkanaście lat będzie to wspaniała pamiątka.

Dziecięce rysowanie i malowanie

Jak zachęcić dziecko do rysowania i dbać o bezpieczeństwo podczas malowania? Przeczytaj: Co warto wiedzieć o rysowaniu? oraz Malowanki – dlaczego to takie ważne, żeby dziecko kolorowało?

Zobacz najciekawsze malowanki dla dzieci. Wybierz interesujący rysunek i wydrukuj swojemu dziecku.

Rola malowanek w rozwoju dziecka

Malowanki to doskonała nauka i zabawa dla dzieci. Rysowanie oraz kolorowanie obrazków stanowi świetne ćwiczenie zwiększające manualną sprawność dziecka, a to z kolei wspomaga naukę pisania. Dziecko kolorując obrazki i starając się nie wyjść kredkami poza wyznaczone liniami granice rozwija możliwości swoich małych rączek, z każdą ukończoną malowanką umiejętności dziecka w kolorowaniu będą większe.

Wytrenowana dzięki kolorowaniu obrazków dłoń dziecka będzie sprawniejsza podczas pisania i wykonywania innych prac wymagających zdolności manualnych, np. wiązania butów, czy też robienie kanapek. Malowanki polecane są przez specjalistów, jako zabawa mająca korzystny wpływ na rozwój dzieci.

Zobacz też

Czytaj też  Orzeł