London calling – Wycieczka szkolna do Londynu

Jak dodać młodzieży motywacji do nauki języka angielskiego? Jak pokazać, że świat stoi przed nimi otworem, przekonać do mobilności w przyszłości, być może zachęcić do studiowania zagranicą? Wycieczka szkolna do Londynu jest okazją, aby podczas kilkudniowego pobytu zarazić jej uczestników kosmopolitycznym duchem jednej z najbardziej atrakcyjnych stolic Europy.

Nie sposób oczywiście zapomnieć o dodatkowych korzyściach jakie niesie ze sobą uczestnictwo w zajęciach językowych. Wycieczka szkolna do Londynu to również niestandardowe warsztaty językowe i wiele pozytywnych nowych doświadczeń, gdzie zabawa miesza się z nauką nowych rzeczy o angielskiej kulturze, kraju, historii. Wycieczka szkolna do Londynu przewiduje zakwaterowanie u brytyjskich rodzin, tak by naocznie przekonać się, jak żyją londyńczycy i naprawdę pooddychać atmosferą tego niecodziennego miasta.

Tym właśnie różni się wycieczka szkolna do Londynu od standardowego pobytu w hotelu. Wycieczka szkolna z firmą ATAS oferuje doświadczania zazwyczaj niedostępne dla przeciętnego turysty. Ten bliski kontakt z Londynem i jego rodowitymi mieszkańcami uzupełnia bogaty program zwiedzania: spacer po Westminsterze, przejście obok Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, St. Jame’s Park, wycieczka do WARNER BROS. STUDIO, w którym powstawały filmy o przygodach HARRY’EGO POTTERA, zakupy na Oxford Street, Pomnik Księcia Alberta, Royal Albert Hall, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Victorii i Alberta, przejazd obok Harrods’a – najsłynniejszego londyńskiego domu towarowego, Katedra Św. Pawła, London Eye, London Aquarium, rejs statkiem po Tamizie, Cutty Sark. I to zaledwie podczas 6-dniowego pobytu.

Nic więc dziwnego, że wrażenia z pobytu zazwyczaj przekraczają znacznie początkowe oczekiwania. Uczestnicy pod koniec pobytu nie są już tylko turystami, lecz jak sami często podkreślają „with a big smile in the face”, czują się częścią tej wielkiej światowej metropolii i już myślą o tym, kiedy i jak szybko tu powrócić.

Czytaj też  Plan lekcji

Zobacz też