Trampolina – kaprys czy rozwijająca zabawa?

Wiosną coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Razem z dziećmi wymyślamy liczne zabawy i atrakcje, by miło spędzić czas. Możliwości mamy dziś ogromne. Place zabaw, parki, wycieczki poza miasto. Jedną z atrakcji jest jednak trampolina.

Coraz popularniejszym sprzętem do zabawy dla dzieci i dorosłych od wielu lat staje się trampolina. Wiosną coraz częściej można spotkać trampoliny stojące w ogrodach, na placach zabaw, obok restauracji. Wiele osób zastanawia się, czy to kolejna moda, czy rzeczywiście zabawa na trampolinie oferuje dużo korzyści.

Jak jest naprawdę z tą trampoliną?

Skakanie na trampolinie to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. W sposób bezbolesny aktywność ta łączy przyjemne z pożytecznym. Nie dość, że z samego skakania mamy mnóstwo radości, to jeszcze korzystnie wpływa ono na nasz organizm. Dzięki skakaniu poprawiona zostaje koordynacja ruchowa skaczącego, równowaga, a mięśnie całego ciała ulegają wzmocnieniu. Regularne zabawy na trampolinie sprawiają, że organizm działa sprawniej, jest bardziej dotleniony dzięki intensywnej pracy układu sercowo-naczyniowego. Skakanie na trampolinie korzystnie wpływa także na układ limfatyczny.

Endorfiny i inne korzyści

Tych kilka zdrowotnych korzyści to jednak nie wszystko! Nie zapominajmy o jednym z podstawowych plusów – czyli endorfinom – hormonom szczęścia. Zabawa na trampolinie, szczególnie w kilka osób, powoduje wydzielanie większej ilości tego hormonu. Radość z zabawy mają nie tylko dzieci, lecz także ich rodzice, cieszący się z radości swoich pociech i również często korzystający z tej formy aktywności fizycznej.

Dobry sprzęt

Warto jednak pamiętać, że zabawie powinna jednocześnie przyświecać troska o zdrowie i bezpieczeństwo skaczących. Trzymanie się kilku zasad i wybór sprawdzonego, najwyższej jakości sprzętu, np. marek BERG, GOFIT, ATHLETIC24, pozwoli na świetną zabawę w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Dobre trampoliny możemy nabyć w dobrych centrach ogrodniczych oraz sklepach internetowych, np. Trampoliny.pl.

Czytaj też  Modelarstwo - jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu

Zobacz też