Wakacyjne imprezy dla dzieci

teatrzyk dla dzieci

Staromiejski Dom Kultury we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie zorganizował w okresie letnim 2010 cykl imprez kulturalnych dla dzieci. Mowa jest o Scenie Letniej w Arkadach Kubickiego. Prezentowane będą ciekawe i różnorodne wydarzenia. W każdy wtorek lipca i sierpnia będą odbywały się przedstawienia dla dzieci, wszystkie imprezy przeznaczone dla dzieci są bezpłatne. Tytuły przedstawień, ich krótki opis oraz data i godzina wystawienia są podane poniżej.

Szczegółowy plan spektakli dla dzieci


Szewc Kopytko i Kaczor Kwak - 6 lipca godz. 12.00
Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 lat. Barwna i rozśpiewana opowieść o małym Szewcu, który zamiast robić buty, wciąż psocił i rozrabiał. Pewnego razu Szewc Kopytko wyruszył w świat w poszukiwaniu przygód. Podczas wędrówki nauczył się, że można psocić i żartować tak, aby nikomu nie szkodzić, tylko nieść radość i uśmiech na twarzy.

Przyjaciele leśnego licha - 13 lipca godz. 12.00
Bajka napisana pięknym, poetyckim językiem opowiadająca o leśnym skrzacie samotnie żyjącym w swojej norce. Aby skończyć z samotnością, bohater wyrusza w świat. „ Żeby coś zmienić, trzeba samemu coś zrobić” - to dewiza jaka prześwieca mu w czasie wędrówki. Nasz wędrowiec jest pełen wiary w spełnienie marzeń i nadziei na spotkanie kogoś, kto stanie mu się bliski jego sercu.

O brudasku Oberwasku - 20 lipca godz. 12.00
Zabawne perypetie Brudaska, który tak bardzo nie lubił się myć,że z tego powodu postanowił uciec z domu. Nasz bohater przeżywa różne przygody w krainie Bolibrzucha i Kataru, zostaje tam zarażony wirusami oraz bakteriami. Z opresji ratuje Go siostra i jej przyjaciele: woda, szczotka, pasta i gąbka. Jest to bardzo pouczająca dzieci opowieść o higienie.

Przygody jeża Serafina - 27 lipca godz. 12.00
Lalkowe przedstawienie dla dzieci. Bohaterem bajki jest kulawy i smutny jeżyk, który postanawia zmienić swój los i wyrusza w świat aby znaleźć przyjaciół. Jest przekonany, że przyjaźń jest lekarstwem na wszystkie kłopoty.

Jacek i Placek - 3 sierpnia godz. 12.00
Jacek i Placek jest sympatyczną historią o dwóch chłopcach uciekających od codziennych obowiązków w poszukiwaniu beztroskiej krainy z marzeń. Ich przygody oraz napotkane postaci (bóbr, pelikan, osioł, kobietą na wzgórzu) uczą dzieci miłości do bliskich, szacunku do pracy i tego, że „nie wszystko złoto, co się świeci”.

Marcelinek - 10 sierpnia godz. 12.00
Bajka rodzinna przeznaczona dla wszystkich od lat 3 opowiadająca o samotnym chłopcu, który marzy o tym aby mieć mamę tatę, babcię …po prostu rodzinę. Tytułowy bohater Marcelinek spotyka zabawnego kota, który pomaga mu w zrealizowaniu tego życzenia.

Krawiec Niteczka - 17 sierpnia godz. 12.00
Przedstawienie zrealizowane wg. opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Jest to opowieść o dzielnym krawcu, który ratuje Pacanów przed powodzią. Na miasteczko z dziury w niebie od wielu dni padał deszcz. Nasz Krawiec Niteczka zszywa dziurę, zostaje królem Pacanowa i poślubia piękną królewnę.

Przygody lisa i gąski Dorotki - 24 sierpnia godz. 12.00
Jest to bajka oparta na motywach ludowych. Pastereczka Hania opiekuje się gąską o imieniu Dorotka. Pewnego razu lis porywa gąskę. Hania jest zrozpaczona i nie może wrócić bez niej do domu. Prosi więc zwierzęta leśne o pomoc w odnalezieniu Dorotki. Wędrówka po lesie jest pełna przygód, ale na szczęście kończy się dobrze.

Bajka Samograjka - 30 sierpnia godz. 12.00
Przedstawienie powstało na podstawie znanej wszystkim opowieści o Czerwonym Kapturku. Bajka adresowana jest jest dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III, choć ze względu na swoją humorystyczną formę bawi widza w każdym wieku. Ten spektakl to teatru lalek w mistrzowskim wykonaniu o doskonałej oprawie scenograficznej.

Więcej informacji jest dostępnych na na stronie www.scenaletnia.sdk.pl

© Rodzice.net | Linki | Kontakt | rss kropka czerwona